* Arama yapmak için en az 3 karakter girmeniz gerekmektedir
Ek Gelir kazanmak için öncelikle kendinize bir yol haritası belirlemelisiniz. Bu yol haritasında ne kadar para kazanmak istediğinizden tutunda yeteneklerinize kadar bazı özelliklerinizi araştırmalısınız. İlk yola çıkacağınız konu ise ek geliri neden kazanmak zorunda olduğunuzu belirlemelisiniz. Örneğin yeni bir bilgisayar almak veya faturalarınızı azaltmak mı istediğinize karar vermelisiniz.

Ek gelir kazanmanız için önünüze bir çok seçenek çıkabilir. Araştırma yaptığınızda aslında yazılan konuların yetersiz olduğu hissine kapılabilirsiniz. Bu yüzden hemen ek gelir kazanma fikrinden vazgeçmemelisiniz.

Sevdiğiniz işi yapmak

Deneyimler ve araştırmalar doğrultusunda söyleyebileceğimiz ilk şey yapacağınız fikri sevmeniz gerekliliğidir. Kısa bir örnek vermek gerekirse blog yazarak ek gelir elde etmek iyi bir fikir gibi gözüksede anlatıldığı kadar da kolay değildir. Bloga yazacağınız konularda yeterince deneyiminiz olmaz ise işe başladıktan bir süre sonra vazgeçmeniz ve başarısız olma oranınız artacaktır.

Deneyimleriniz

Uzun yıllar bankada çalışan birisi hiç ilgisi olmayan bir alanda ek iş yapmak isterse ne olur. İşte kritik soru ve cevabı burada yatıyor. Eğer bu bankacı evde mandal işi gibi bir işe girişirse bütün istek ve çalışma azmini kısa sürede kaybedebilir. Peki doğru olan nedir, Eğer bir bankacıysanız banka ile ilgili bir çok konuda küçük firmalara danışmanlık yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Bildiğiniz bir alanda kendi yöntemlerinizi belirlemeniz zor olmayacaktır.

Sabırlı olmak

Ek gelir kazanmak isteyen bir çok kişi işin başlarında sıkılabilir ve çok para kazanamayabilir. Bu yüzden kendinize en az 6 ay vermelisiniz. Piyasanın sizin yapacağınız iş konusunda sizi tanıması için onlara vakit vermelisiniz. Bu süreçte küçük veya büyük sürekli ek gelir kazanmak istediğinzi konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.

Ek gelir kazanmak için önceden hazırlanmanız gereken konular

1- Ek gelir kazanacağınız iş için İş Planı
2- Ek gelir kazanmaya ayıracağınız vakit için planlama
3- Seçtiğiniz iş dalında diğerlerinin nasıl çalıştıkları

Ek gelir kazandıran iş konuları


Ek gelir konusunda yüzlerce fikir var. Bunların arasında bizim piyasadan duyduğumuz konuların listesi ise şöyledir.

Akşamları ve hafta sonları çeviri işleri yapmak, Evden nikah şekeri yapımı, Evde mandal yapımı, Evde Blog yazımı, İşyerlerinde part time çalışmak, Haftasonu part time iş yapmak, Anket doldurarak ek gelir elde etmek, Hafta sonlarında seminerler düzenlemek, Özel ücretli ders vermek, Evde dekoratif mum yapımı, Evde el işi yapımı, Hastasonu yaşlı bakımı, İşten arta kalan vakitlerde doğrudan satış firmalarının ürünlerini satmak gibi bir çok alanda ek gelir kazanmak mümkün. Örnekler daha da çoğaltılabilir. Unutmadan ek gelir kazanırken bazen kazançlarınız normal işinizi geçebilir bu yüzden belli bir süre aynı seviyede para kazanmadıkça elinizdeki işinizi terk etmeyin.

Diğer Yazılar

Sponsor Bağlantılar

2013 yılında Hangi Sektörlerde ve Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacak

1-) Perakende sektöründe, her ne kadar satış danışmanı pozisyonunun kolay doldurulduğu düşünülse de sektör lokasyon açısından zaman zaman nitelikli personel bulmakta sıkıntı yaşıyor. Buyer, planner, merchandiser pozisyonları da bulmakta güçlük çekilen alanlar. Bir de uluslararası operasyon deneyimin... (Devamı > > )

Yönetici Tercihlerinde 4 Ana Trend

1- YENİ KUŞAK LİDERLER DEVRİ BAŞLIYOR
Önümüzdeki yıllarda savaş sonrası nesil emekli olmaya başladıkça, onlardan boşalan koltukları doldurmak için yeni kuşak liderlere ihtiyaç duyulacak. Bu eğilimin artarak süreceğini söyleyen Odgers Berndtson-Profil International Kurucu Ortağı Ayşe Öztuna Bozoklar... (Devamı > > )

Ek gelir kazandıran 15 firma

Bu yazımızda ek gelir kazanmak isteyenler için evden ve iş yerinden yapabileceğiniz bir iş olan doğrudan satış işinden bahsedeceğiz. Katalog üzerinden ürün sattıran firmaların listesi ise yazımızın devamında olacak. Doğrudan satış yaparak ek gelir kazanmak son yılların en popüler ek gelir kazanma yo... (Devamı > > )

Neden zengin olamıyorum? Zengin olamayışınızın 5 nedeni

Çoğu insan zengin olmak ister, fakat bir kısmı bunu başarır. Peki insanlar neden zengin olamıyor? Zengin olmanın 5 yolu yerine, neden zengin olamadığınızın 5 nedenini sıralıyoruz. Aşağıda yazdıklarımızın tersini yaptığınızda, sizde hayatınızda bazı şeylerin zamanla değişip, ekonomik bağımsızlığınıza... (Devamı > > )

Yabancı Dil Kurslarının İş Bulma Üzerindeki Etkileri

İş arayan bir çok kesimin iş ilanlarındaki en büyük kaybı yabancı dil bilmemesi. Bu yüzden iş arayanlara tavsiyemiz mutlaka yabancı dil kurslarında eğitim almaları. ingilizce iş ilanlarında en çok aranan yabancı dil olarak başı çeksede Almanca, Arapça ve Çince'de çok aranan diller arasında.

Yaban... (Devamı > > )

Hızlı iş bulmanın 5 yolu

İş ararken işveren tarafından işe alımlarınızı etkileyen en hızlı kararlar hangileridir. Blog yazımızda hızlı iş bulabilmeniz için diğer işe girenlerin deneyimlerinden derleyerek oluşturduğumuz 5 maddeyi yakından inceleyin.

1- İş ilanı veren firmalar genelde direk işe alacağı personelin çalışaca... (Devamı > > )

Çok çalışmayla ilgili ünlülerden özlü sözler

Zor işlerin başarılması konusunda ünlülerden ilham verecek sözler.

"Bir keresinde büyük babam iki tür insan olduğunu söylemişti : işi yapanlar ve övgüyü alanlar. Bana her zaman ilk gruptakilerden olmamı söyledi, çünkü orda rekabet daha azdır"
Indira Gandhi (1917-1984);
Hindistan Başbakanı

"T... (Devamı > > )

6 Adımda hayallerinizi gerçekleştirmenin yolu

Hayallerinizin ve hedeflerinizin başarısızlık nedeniyle harcanmasına izin vermeyin. Eğer aşağıdaki 6 adımı takip ederseniz, sizde amacınıza ulaşabilirsiniz.

Birinci Adım : Gerçekten isteyin


İsteksiz hayaller, isteksiz sonuçlar getirir. Hayalinizi ve hedefinizi ne kadar çok isterseniz, h... (Devamı > > )

Çalışanların daha fazla işe katılımını sağlamak

İnsan Kaynaklarının yapılacaklar listesinde en tepede yer alanlar; nasıl işe alım yapılacağı, çalışanın firmada nasıl kalmasının sağlanacağı, ödüllendirme ve çalışanların motivasyonu yer alır.

Bütün şirketler, çalışanlarının işe daha fazla eğilimli olmasını ve daha etkili çalışıp, daha fazla üret... (Devamı > > )