* Arama yapmak için en az 3 karakter girmeniz gerekmektedir

İş Dünyası Konusuyla İlgili Yazılar

Sponsor Bağlantılar

2013 yılında Hangi Sektörlerde ve Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacak

1-) Perakende sektöründe, her ne kadar satış danışmanı pozisyonunun kolay doldurulduğu düşünülse de sektör lokasyon açısından zaman zaman nitelikli personel bulmakta sıkıntı yaşıyor. Buyer, planner, merchandiser pozisyonları da bulmakta güçlük çekilen alanlar. Bir de uluslararası operasyon deneyimine sahip yönetici istihtamı yönünde sıkıntı çekiliyor.

2-) Restoran işletmeciliği gibi hizmet sektörlerinin eleman bulmakta en çok zorlandığı pozisy... (Devamı > > )

Yönetici Tercihlerinde 4 Ana Trend

1- YENİ KUŞAK LİDERLER DEVRİ BAŞLIYOR
Önümüzdeki yıllarda savaş sonrası nesil emekli olmaya başladıkça, onlardan boşalan koltukları doldurmak için yeni kuşak liderlere ihtiyaç duyulacak. Bu eğilimin artarak süreceğini söyleyen Odgers Berndtson-Profil International Kurucu Ortağı Ayşe Öztuna Bozoklar, başarılı yeni nesil liderlerin sahip olmaları gereken ortak özellikleri şöyle sıralıyor: “Sürdürülebilir bir performans sergilerken içinde oldukları... (Devamı > > )

Ek gelir kazandıran 15 firma

Bu yazımızda ek gelir kazanmak isteyenler için evden ve iş yerinden yapabileceğiniz bir iş olan doğrudan satış işinden bahsedeceğiz. Katalog üzerinden ürün sattıran firmaların listesi ise yazımızın devamında olacak. Doğrudan satış yaparak ek gelir kazanmak son yılların en popüler ek gelir kazanma yollarından birisi. Bu işte katalog üzerindeki ürünleri çevrenize tanıtarak ortalama %33 karlarla satış yapıyorsunuz. Kar oranı firmalara göre ve satış ... (Devamı > > )

Neden zengin olamıyorum? Zengin olamayışınızın 5 nedeni

Çoğu insan zengin olmak ister, fakat bir kısmı bunu başarır. Peki insanlar neden zengin olamıyor? Zengin olmanın 5 yolu yerine, neden zengin olamadığınızın 5 nedenini sıralıyoruz. Aşağıda yazdıklarımızın tersini yaptığınızda, sizde hayatınızda bazı şeylerin zamanla değişip, ekonomik bağımsızlığınıza sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Peki zengin olamayışınızın nedenleri neler? İnsanlar nerelerde hata yapıyorlar? İşte size 5 neden.

Listenin en b... (Devamı > > )

Yabancı Dil Kurslarının İş Bulma Üzerindeki Etkileri

İş arayan bir çok kesimin iş ilanlarındaki en büyük kaybı yabancı dil bilmemesi. Bu yüzden iş arayanlara tavsiyemiz mutlaka yabancı dil kurslarında eğitim almaları. ingilizce iş ilanlarında en çok aranan yabancı dil olarak başı çeksede Almanca, Arapça ve Çince'de çok aranan diller arasında.

Yabancı dil öğrenerek iş ilanlarına başvurular yaparsanız işe alınma oranınız çok yüksek olmaya başlayacaktır. Yabancı dil kurslarında ortalama olarak 1 yı... (Devamı > > )

Hızlı iş bulmanın 5 yolu

İş ararken işveren tarafından işe alımlarınızı etkileyen en hızlı kararlar hangileridir. Blog yazımızda hızlı iş bulabilmeniz için diğer işe girenlerin deneyimlerinden derleyerek oluşturduğumuz 5 maddeyi yakından inceleyin.

1- İş ilanı veren firmalar genelde direk işe alacağı personelin çalışacağı alanda bilgilere yer verir. Örneğin Güvenlik elemanı arayan şirketin ilk aradığı özellik Güvenlik Kimlik Kartı zorunluluğudur. Eğer Güvenlik Kimlik... (Devamı > > )

Ek Gelir Kazanmak İçin Neler Yapmalısınız

Ek Gelir kazanmak için öncelikle kendinize bir yol haritası belirlemelisiniz. Bu yol haritasında ne kadar para kazanmak istediğinizden tutunda yeteneklerinize kadar bazı özelliklerinizi araştırmalısınız. İlk yola çıkacağınız konu ise ek geliri neden kazanmak zorunda olduğunuzu belirlemelisiniz. Örneğin yeni bir bilgisayar almak veya faturalarınızı azaltmak mı istediğinize karar vermelisiniz.

Ek gelir kazanmanız için önünüze bir çok seçenek çık... (Devamı > > )

Çok çalışmayla ilgili ünlülerden özlü sözler

Zor işlerin başarılması konusunda ünlülerden ilham verecek sözler.

"Bir keresinde büyük babam iki tür insan olduğunu söylemişti : işi yapanlar ve övgüyü alanlar. Bana her zaman ilk gruptakilerden olmamı söyledi, çünkü orda rekabet daha azdır"
Indira Gandhi (1917-1984);
Hindistan Başbakanı

"Tecrübe zor bir öğretmendir, çünkü önce testi verir sonra dersi."
Vernon Sanders Law (D.T. 1930);
Birinci Lig Beyzbol Atıcısı

“İnsanlarla alakalı ... (Devamı > > )

6 Adımda hayallerinizi gerçekleştirmenin yolu

Hayallerinizin ve hedeflerinizin başarısızlık nedeniyle harcanmasına izin vermeyin. Eğer aşağıdaki 6 adımı takip ederseniz, sizde amacınıza ulaşabilirsiniz.

Birinci Adım : Gerçekten isteyin


İsteksiz hayaller, isteksiz sonuçlar getirir. Hayalinizi ve hedefinizi ne kadar çok isterseniz, hayalinize o kadar daha fazla yaklaşırsınız.

İkinci Adım : Kendinizi, hayalinizi gerçekleştirirken düşünün


İnsanlar düşüncelerini değiştir... (Devamı > > )

Çalışanların daha fazla işe katılımını sağlamak

İnsan Kaynaklarının yapılacaklar listesinde en tepede yer alanlar; nasıl işe alım yapılacağı, çalışanın firmada nasıl kalmasının sağlanacağı, ödüllendirme ve çalışanların motivasyonu yer alır.

Bütün şirketler, çalışanlarının işe daha fazla eğilimli olmasını ve daha etkili çalışıp, daha fazla üretken olmalarını ister. Bu da çalışanların işe gönüllü olarak katılımıyla olur. Peki dünya çapında bazı firmalar bu konuda neler yapmış ve etkili oluşla... (Devamı > > )

Sosyal medya takipçilerini müşterilere dönüştürme, sosyal medyada para kazanma

Sosyal Medyada hangi kanal takipçilerinin müşteriye dönüştüğü sorulduğunda çoğunlukla cevap Facebook olmuyor. Peki ya Twitter veya Google+ ?

Sosyal Medyada pazarlama yapmak sanılanın aksine çokta kolay değildir. Takipçilerinizi müşterilere dönüştürmek için belirlenmesi gereken bir strateji vardır. Kendinizi müşteriniz yerine koyun ve sorun : "Neden bu firmanın Facebook sayfasını beğeneyim ki?" Bu sorunun cevabı çoğunlukla "Çünkü onlardan alışv... (Devamı > > )

Yöneticilerin bırakması gereken 10 liderlik şekli

Bulunduğunuz sektörde en iyilerden birisi olmak istiyorsanız, işte size eskide kalıp demode olmuş ve artık bırakmanız gereken yönetim şekilleri.

Günlük hayatta çokta fazla farkedemesenizde, iş yönetim şekilleri büyük bir değişim içinde. Inc.com web sitesindeki yayınlanan Paul Spiegelman'a ait bir yazıda, artık "out" olmuş ve şirket yöneticilerinin bırakması gereken bazı kurallar şu şekilde :

Out: Mikro-yönetim şekli, veya şirketin her birim... (Devamı > > )

Zig Zaglar'dan iş hayatınıza anlam katacak sözler

Geçtiğimiz günlerde 86 yaşında hayat gözlerini yuman dünyanın en ünlü pazarlamacılarından Zig Ziglar'dan, size hem iş hem de günlük yaşamınıza ilham verecek sözler.

1- Eğer hayalini kurabiliyorsan, başarabilirsinde. Diğer insanların istediklerine ulaşmalarına yeterince yardım edersen, hayatta her istediğini elde edersin.

2- İnsanlar motivasyonun sürekli olmadığını söyler. Duş almakta öyle, o yüzden her gün yapmanızı tavsiye ediyoruz.

3- ... (Devamı > > )

Muhteşem ve etkili sunum yapmanın 3 kuralı

Sunum yapmak bir çok insanın korkulu rüyasıdır. Başarılı sunumları inceleyip bunla ilgili bir yazı yazan Margaret Heffernan, harika yapılmış sunumların 3 karakteristik özelliğini belirlemiş.

Herşeyden önce, sunum yapmak için anlatacak, söyleyecek bir şeylerinizin olması gerekiyor. TED konferanslarında, sunum yapanları izledikten sonra gözlemlerini kısaca özetlemiş ve aşağıdaki 3 başlığın sunumları "muhteşem" hale getirdiğini farketmiş.

1. H... (Devamı > > )